pátek 7. března 2014

Tělové oleje

Tak se po sto letech vrazím s dalším článkem, tentokrát o péči o tělo - olejích.Jak jsem již psala v článku o mléce, trpím atopickým ekzémem. Za tuto skutečnost, myslím si, není třeba se stydět, je to jako alergie, akorát se projevuje na kůži. Je to běh na dlouhou trať, nikdy nevíte, kdy se na kůži objeví a ani, jestli někdy na trvalo zmizí. Může ho vyvolat nevhodný prací prostředek, látka oblečení, ovoce, zelenina, mléko, prach a mnoho dalších věcí, proto je tak těžké s ním bojovat.
Jediné spolehlivé řešení, jak zklidnit podrážděnou kůži je namazat ji. Není to vždycky příjemné, ale když dojde ke krizi, ještě se rádi namažete.
Já osobně jsem už od dětství vyzkoušela nespočet krému, speciálních i obyčejných, a výsledky jsou maximálně na několik týdnů, měsíců. Ale je pořád co zkoušet a testovat, nevzdávám to, a proto bych se teď chtěla zaměřit na BIO oleje, na kůži prý fungují dobře :)


Balm Balm

Značka vyrábějící organickou bio kosmetiku, která je celosvětově opěvována. Vyrábí množství olejů, krémů a balzámů na všechny druhy kůže. Je to malinko dražší značka, cena se pohybuje kolem 13 Liber a dá se sehnat na e-shopu Feelunique. Sama jsem je ještě nezkoušela, ale spousta lidí je s nimi spokojená, tak snad se k nim časem dostanu.


Saloos

Jedná se o českou značku, která vyrábí bio kosmetiku. Jejich výrobky obsahují čisté přírodní látky bez parfémů, konzervantů a barviv, což citlivá kůže ocení. Mají spoustu tělových olejů, zaměřených na hojení popálenin, odřenin, lupénky a ekzému. Prodávají i kosmetiku na obličej, sprchové gely a krémy. Také jsem je ještě nezkoušela, ale zítra mám v plánu zajít do drogerie a nějaký vhodný si tam vybrat. Na internetu je k dostání za poměrně slušné ceny (od 100,-) vzhledem k tomu, že obsahuje tak vysoké procento čistých olejů. Informace spolu se seznamem e-shopů naleznete na Saloos.cz.Pokud máte nějaké zkušenosti s oleji nebo jinými podobnými přípravky na problematickou kůži, budu moc ráda, když se o ně podělíte v komentářích :)

Žádné komentáře:

Okomentovat